XII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2016

Związek Polskich Fotografów Przyrody oraz Kampinoski Park Narodowy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na wydarzenie, jakim jest 12. Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2016.

Ten największy i najważniejszy w kraju festiwal poświęcony tematyce fotografii przyrody odbędzie się w dniach 19-20 listopada, w podwarszawskim Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie, przy ul. Tetmajera 38. Zaprezentują się na nim, tradycyjnie, znani z wysokiego poziomu artystycznego, goście z kraju i zagranicy. Towarzyszyć im będą dwie wystawy fotograficzne oraz doroczny konkurs pokazów multimedialnych.
Dokładny program festiwalu dostępny jest na stronie http://zpfp.pl/wizje-natury/2016/program-2016
Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych przyrodą, fotografią a także dla tych, którzy chcą poznać ludzi, dla których fotografia przyrodnicza jest prawdziwą pasją. Wstęp wolny.

Piękne fotografie świata przyrody, fascynujące opowieści, emocjonujące zmagania konkursowe – to wszystko już niebawem! Związek Polskich Fotografów Przyrody wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym serdecznie zapraszają 19-20 listopada do Izabelina na 12 edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2016”.

Jak co roku czeka na nas wiele atrakcji – przede wszystkim fascynujące opowieści i prezentacje znanych i cenionych fotografów przyrody z Polski oraz z zagranicy.

Jonathan i Angela Scott na co dzień mieszkają w Kenii, o wielkich kotach wiedzą chyba wszystko! Ich sekrety przybliżyli widzom w bijącym rekordy popularności serialu BBC „Big Cat Diaries” („Dzienniki z życia wielkich kotów”) i wielu publikacjach. Dzięki uprzejmości Canon Polska Ci nagradzani w prestiżowych konkursach (m.in. Wildlife Photographer of the Year) fotografowie i niestrudzeni obrońcy przyrody będą specjalnymi gośćmi Festiwalu, na który przywiozą afrykańskie opowieści i najnowszy album.

Nasz drugi zagraniczny gość - Andrea Zampatti - zabierze nas w fotograficzną podróż do krainy wiecznego lodu - od ośnieżonych szczytów włoskich Alp po mroźne rubieże dalekiej Północy, gdzie poszukiwał swoich ukochanych tematów fotograficznych: dużych zwierząt i ptaków, które uwiecznia na fotografiach pełnych emocji i ulotnego piękna.

Polską fotografię przyrodniczą będą reprezentować nasi goście: Bartosz Stróżyński podróżujący po świecie w poszukiwaniu niezwykłych ujęć podwodnych, głównie w Arktyce jak i w Antarktyce, Sławomir Wąsik z opowiadaniami o wilkach i albumem „Wilki-eseje” oraz Marcin Lenart prezentujący pięknie uchwycone Tajemnice Puszczy Solskiej. Tegoroczny Fotograf Roku ZPFP, Artur Jurkowski zabierze nas w podróże dalekie i bliskie ze sprzętem fotograficznym, ale … na rowerze.

Nie zabraknie też prezentacji jednego z 12 okręgów ZPFP – tym razem będzie to Okręg Krakowski, który specjalnie na tę okazję przygotowuje dla nas wystawę fotograficzną prezentującą dorobek członków Okręgu.

Fotografując dziką przyrodę powinniśmy czuć się za nią również odpowiedzialni. Maciej Rodziewicz - doświadczony biolog zaangażowany w ochronę rzadkich gatunków ptaków szponiastych - opowie Wam o etycznej stronie fotografowania przyrody, a naglący temat ochrony Puszczy Karpackiej oraz projektowanego Turnickiego Parku Narodowego przybliżą nam Paweł Średziński oraz fotograf dzikiej przyrody - Adam Ławnik.

Dokładny program festiwalu dostępny jest na stronie http://zpfp.pl/wizje-natury/2016/program.

W kuluarach, jak zwykle, będzie okazja do zapoznania się z bogatą ofertą przygotowaną m.in. przez naszego partnera technologicznego - firmę Canon, który już po raz czwarty wspiera „Wizje Natury”, partnera technicznego - firmę Fotoforma i inne firmy sponsorskie i patronów festiwalu oraz jubileuszową wystawą fotograficzną partnera festiwalu, jakim jest Program „Odpowiedzialność i Troska”.

Festiwal Wizje Natury jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych przyrodą, fotografią a także dla tych, którzy chcą poznać ludzi, dla których fotografia przyrodnicza jest prawdziwą pasją.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy członków Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej!