FOTOGRAF ROKU 2013 ZPFP

Wyniki XI edycji konkursu na Fotografa Roku Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Prace nadesłało 9 okręgów (Dolnośląski, Łódzki, Mazowiecki, Krakowski, Pomorsko-Kujawski, Roztoczańsko-Podkarpacki, Śląski, Toruński i Wielkopolski) łącznie zgłoszono 380 fotografii.
Wyniki zostały ogłoszone 15 czerwca 2013, w Łodzi w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego.


Skład Jury:
Adam Ławnik (Przewodniczący)
Robert Dróżdż
Taida Tarabuła

Eksperyment
1 miejsce Agnieszka Czarnocka "Siódmaczek" (Okręg Mazowiecki)
2 miejsce Maciej Pawelec "Niestraszna straszność" (Okręg Mazowiecki)
3 miejsce Andrzej Miśkiewicz (Okręg Łódzki)
wyróżnienie Bartosz Dubiel "Śnieżny" (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki)
wyróżnienie Agnieszka Czarnocka "Topole" (Okręg Mazowiecki)

Inne Zwierzęta
1 miejsce Łukasz Bożycki "Żabowisko" (Okręg Mazowiecki)
2 miejsce Dariusz Adamkiewicz "Chełbia modra" (Okręg Pomorsko-Kujawski)
3 miejsce Bartosz Stróżyński "Nil Crocodile" (Okręg Wielkopolski)
wyróżnienie Michał Skałba "Beskidzki smok" (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki)
wyróżnienie Waldemar Graś "Zaskroniec" (Okręg Wielkopolski)

Kompozycja i Forma
1 miejsce Mateusz Matysiak "Oaza" (Okręg Wielkopolski)
2 miejsce Przemysław Jośko "Makaron" (Okręg Mazowiecki)
3 miejsce Aleksander Kowalke "Kropka, kreska, kropka, kr..." (Okręg Pomorsko-Kujawski)
wyróżnienie Jerzy Dolata "Delta Nilu" (Okręg Wielkopolski)
wyróżnienie Agnieszka Czarnocka "Dzbany" (Okręg Mazowiecki)
wyróżnienie Marek Sykuła "Pinus szarada" (Okręg Łódzki)

Krajobraz
1 miejsce Przemysław Jośko "San nocą" (Okręg Mazowiecki)
2 miejsce Marek Sykuła "Szadź" (Okręg Łódzki)
3 miejsce Włodzimierz Karnkowski "Zimowa grafika" (Okręg Mazowiecki)
wyróżnienie Joanna Antosik "Deszczowa buczyna" (Okręg Mazowiecki)
wyróżnienie Marek Sykuła "Dęby" (Okręg Łódzki)
wyróżnienie Marcin Łukawski "Śnieżyca" (Okręg Mazowiecki)

Owady i Pajęczaki
1 miejsce Agnieszka Czarnocka "Oczekiwanie" (Okręg Mazowiecki)
2 miejsce Łukasz Bożycki "Matka zła wszelkiego" (Okręg Mazowiecki)
3 miejsce Agnieszka Czarnocka "Lśnienie" (Okręg Mazowiecki)
wyróżnienie Jerzy Dolata "Randka z biedronką" (Okręg Wielkopolski)
wyróżnienie Marcin Łukawski "Złoty rój" (Okręg Mazowiecki)

Ptaki
1 miejsce Mateusz Matysiak "Uralski patrol" (Okręg Wielkopolski)
2 miejsce Paweł Wacławik "Oświecona" (Okręg Mazowiecki)
3 miejsce Marcin Lenart 'Poranna pieśń" (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki)
wyróżnienie Marcin Łukawski "Gęś w kaczeńcach" (Okręg Mazowiecki)
wyróżnienie Tomasz Skorupka "Kandelabr" (Okręg Wielkopolski)

Rośliny, Grzyby, Porosty
1 miejsce Bartosz Dubiel "Kwiaty wiosny" (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki)
3 miejsce Beata Ostachowicz "Leśna wiedźma" (Okręg Krakowski)
wyróżnienie Robert Dejtrowski "Czworolist" (Okręg Mazowiecki)
wyróżnienie Natalia Borowicz "Timeless" (Okręg Krakowski)

Ssaki
1 miejsce Kazimierz Michalik "Co ja robię tu?" (Okręg Krakowski)
2 miejsce Katarzyna Gubrynowicz "Deser" (Okręg Mazowiecki)
3 miejsce Jerzy Dolata "Optymista" (Okręg Wielkopolski)
wyróżnienie Dariusz Przybyła "Przeprawa" (Okręg Śląski)
wyróżnienie Marcin Łukawski "Żubr w zimowej posypce" (Okręg Mazowiecki)

Świat w naszych rękach
1 miejsce Marcin Łukawski "Skok przez płot" (Okręg Mazowiecki)
2 miejsce Przemysław Jośko "Energia" (Okręg Mazowiecki)
3 miejsce Wojciech Kowalski (Okręg Wielkopolski)
wyróżnienie Katarzyna Gubrynowicz "Lidl ceni jakość" (Okręg Mazowiecki)

Zestaw
1 miejsce Mateusz Matysiak/Tomasz Skorupka (Okręg Wielkopolski)
2 miejsce Joanna Antosik "Buczyna w trzech odsłonach" (Okręg Mazowiecki)
wyróżnienie Michał Skałba "Anatomia wschodu" (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki)
wyróżnienie Michał Ludwiczak "Wierzbowo" (Okręg Łódzki)

Galeria konkursowa - Fotograf Roku 2013 ZPFP >>>

Galeria FB >>>