Wystawa "Barwy Świata Przyrody 2023"

Serdecznie zapraszamy na naszą kolejną odsłonę naszej fotograficznej pasji - wystawę "Barwy Świata Przyrody 2023" w NCK w Krakowie! 

Wernisaż - 02 marca 2023r o godz.18.00.  Będzie można porozmawiać z autorami zdjęć o ich pracach, o fotografowaniu, o sprzęcie, a na deser obejrzeć diaporamy które zawsze są ucztą dla zmysłów i ducha. 

Nowohuckie Centrum Kultury, ul. Jana Pawła II 232, Kraków.

Wstęp wolny.

Wystawa czynna do 7 maja 2023r. Zapraszamy!

Laureaci konkursu Fotograf Roku 2022

Wizje Natury 2022 już za nami, ale chcielibyśmy wrócić na chwilę do tego wydarzenia i podzielić się z wami sukcesami członków naszego okręgu. Podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 nasi członkowie zostali laureatami konkursu Fotograf Roku 2022 w następujących kategoriach:

DZIKIE MIASTO

Finalista - Katarzyna Niedziołek

Wyróżnienie - Patrycja Wąsikowska

 

KRAJOBRAZ

Finalista - Leopold Grela

 

INNE ZWIERZĘTA 

Wyróżnienie - Katarzyna Niedziołek

I miejsce - Patrycja Wąsikowska

 

ROŚLINY, GRZYBY, POROSTY

Finalista - Tomasz Sikorski, 

 

ŚWIAT W NASZYCH RĘKACH 

Finalista - Katarzyna Niedziołek 

 

Wszystkie nagrodzone prace w konkursie na Fotografa Roku 2022 możecie obejrzeć tutaj.

 

Z radością informujemy również, że nagrodę Grand Prix w Konkursie Pokazów Multimedialnych zdobył pokaz naszego kolegi Pawła Wrony – „W magicznym lesie”, którego tematem przewodnim są świetliki. Nagrodzony pokaz możecie obejrzeć tutaj, do czego serdecznie was zachęcamy.

 

Cieszymy się, że w tak ważnym konkursie znalazło się grono laureatów z naszego okręgu. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że jury doceniło prace naszych członków. Wszystkim wygranym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Wystawa "Chomik europejski zagrożony - zauważony" 

Serdecznie zapraszamy na Wystawę o chomiku europejskim!

 

Wizje Natury 2022 – zapowiedź XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej

 

Związek Polskich Fotografów Przyrody serdecznie zaprasza na XVIII odsłonę Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury.

Zjawiskowe fotografie świata przyrody, fascynujące opowieści, emocjonujące zmagania konkursowe – to wszystko już niebawem! Festiwal uświetni wernisaż, rozstrzygnięcie dorocznego konkursu pokazów multimedialnych, konkursu na Fotografa Roku 2022 oraz konkursu „Dzikie, piękne, polskie”. Tradycyjnie, nie zabraknie bogatej oferty wystawców i organizacji pozarządowych.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online. Z małym wyjątkiem. Będziemy gościć w nowym miejscu, w Centrum Kultury Izabelin, ul. Jana Matejki 21, Izabelin C.

 

Wizje Natury 19 – 20 listopada 2022!

 

Po szczegóły zapraszamy na fanpage Związku Polskich Fotografów Przyrody.

https://www.facebook.com/ZPFPpl/

Organizatorzy Festiwalu: Związek Polskich Fotografów Przyrody, Kampinoski Park Narodowy, Centrum Kultury Izabelin.

 

Wystawa "Bezkrwawe łowy współcześnie" w Muzeum Niepołomickim

Serdecznie zapraszamy na wernisaż naszej nowej wystawy "Bezkrwawe łowy - współcześnie" w Muzeum Niepołomickim o 18:00 dnia 22.06.2022. Będzie można spotkać się z autorami zdjęć oraz zobaczyć pokazy multimedialne o tematyce przyrodniczej. Wystawa będzie czynna do 10.07.2022.